Strona główna Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych

Oświadczenie z 19 stycznia 2021 r.

2021-01-19 13:38:06

Tempo szczepień jest zależne od wielkości dostaw od producenta. Analizujemy sposoby, jakie pozwolą nam na uzyskanie większej liczby szczepionek. 

Decyzja dotycząca wykorzystania różnych form dostaw i przechowywania szczepionek jest wewnętrzną kwestią szpitala. NPS zakłada różne możliwości, ale to szpitale podejmują decyzję. Na pewno nikt nie zmuszał szpitali do zakupów zamrażarek, szczególnie, że dystrybucja realizowana jest w trybie ciągłym i zależy tylko od dostaw szczepionek do Polski. Do tej pory 20 placówek przeszło weryfikację umożliwiającą dostawy w ultra-zimnym łańcuchu. Każdy chętny punkt szczepień musi przejść przez procedurę, aby żadna szczepionka nie została zmarnowana.

Szczepionki, w zależności od łańcucha dostaw są dostarczane albo w formie rozmrożonej, albo w formie zamrożonej. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję w systemie zamówień.

W ramach Narodowego Programu Szczepień przygotowano nowe tacki, pozwalające przenosić po 30 dawek szczepionki. To zdecydowanie usprawni proces dystrybucji. Kryteria dotyczące dysponowania dawkami są ogólnie znane i dostępne. Liczba dostępnych dawek i ich podział między Punkty Szczepień wynika wprost z wielkości dostaw. Mamy głęboką nadzieję, że będą się zmieniać w czasie.

Michał Kuczmierowski

Prezes Agencji Rezerw Materiałowych

 

Informacja Drukuj Na górę
Zamknij Pierwsza publikacja: Olga Czarkowska (19.01.2021)
Ostatnia publikacja: Olga Czarkowska (19.01.2021)
Język migowy Elektroniczna Skrzynka Podawcza Certyfikaty