Strona główna Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki w Składnicy w Wąwale

2020-10-22 14:55:36

19 października gościliśmy w Składnicy w Wąwale Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Premier wraz z Prezesem ARM Michałem Kuczmierowskim wizytowali magazyny, z których każdego dnia wyjeżdżają transporty najpotrzebniejszych środków i sprzętu do walki z pandemią.

Szef rządu podkreślił znaczącą rolę Agencji Rezerw Materiałowych w procesie zapewnienia bezpieczeństwa oraz sprawnej logistyki. Szpitale, które są na pierwszej linii walki z koronawirusem muszą być zaopatrzone w odpowiedni sprzęt. „Dlatego Agencja Rezerw Materiałowych i inne agendy państwowe w ciągu ostatnich kilku miesięcy dokonały wielu zakupów sprzętów” – zaznaczył Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

W minionym tygodniu Agencja Rezerw Materiałowych rozdysponowała między innymi 358 sztuk respiratorów i 327 sztuk kardiomonitorów do 98 szpitali. Obecnie organy państwa finalizują zakup ponad pół miliona szczepionek oraz blisko 100 tys. sztuk leku Remdesivir. Na bieżąco dostarczamy środki ochrony.

Nasze centra logistyczne nieustannie pracują, a powierzone nam zasoby są stale wydawane. Jeszcze tego samego dnia, specjalistyczne łóżka z rezerw Składnicy ARM trafiły do szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Premier Mateusz Morawiecki z Prezesem ARM Michałem Kuczmierowskim Premier Mateusz Morawiecki z Prezesem ARM Michałem Kuczmierowskim w magazynie Premier Mateusz Morawiecki z Prezesem ARM Michałem Kuczmierowskim w magazynie Skrzynie ze środkami i sprzętem do walki z pandemią Prezes ARM Michał Kuczmierowski na tle transportu Wypowiedź Premiera Mateusza Morawieckiego

fot. KPRM

Informacja Drukuj Na górę
Zamknij Pierwsza publikacja: Anna Grabińska (22.10.2020)
Ostatnia publikacja: Anna Grabińska (22.10.2020)
Język migowy Elektroniczna Skrzynka Podawcza Certyfikaty